GMD033R61A103KA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 2.664
Datasheet
10000 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
GMD033R61A103KA01J
DigiKey Part Number
490-GMD033R61A103KA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMD033R61A103KA01J
Description
CAP CER 10000PF 10V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GMD033R61A103KA01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Bonding Mountable
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)