GCM1885C1H821GA16D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
WEE
In Stock: 12.000
Datasheet
KEMET
820 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GCM1885C1H821GA16D
DigiKey Part Number
490-GCM1885C1H821GA16DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM1885C1H821GA16D
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM1885C1H821GA16D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)