GCM033R71E681MA03J is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
TDK
Taiyo Yuden
680 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
GCM033R71E681MA03J
DigiKey Part Number
490-GCM033R71E681MA03JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM033R71E681MA03J
Description
CAP CER 680PF 25V X7R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM033R71E681MA03J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)