GCM0335C1H3R3CA16D is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
YAGEO
TDK
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
3.3 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GCM0335C1H3R3CA16D
DigiKey Part Number
490-GCM0335C1H3R3CA16DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM0335C1H3R3CA16D
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM0335C1H3R3CA16D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)