GC343DD72W154KX01L
DigiKey Part Number
490-14008-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14008-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14008-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GC343DD72W154KX01L
Description
CAP CER 0.15UF 450V X7T 1812
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GC343DD72W154KX01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)