DLW5ATN272SQ2L
DigiKey Part Number
490-DLW5ATN272SQ2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW5ATN272SQ2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW5ATN272SQ2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW5ATN272SQ2L
Description
CMC 1A 2LN 2.7 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.7 kOhms @ 100 MHz 1A DCR 120mOhm
EDA/CAD Models
DLW5ATN272SQ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
120mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.142" W (5.00mm x 3.60mm)
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.093" (2.35mm)
Impedance @ Frequency
2.7 kOhms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
1A