DLW21SH900HQ2L
DigiKey Part Number
490-DLW21SH900HQ2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW21SH900HQ2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW21SH900HQ2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW21SH900HQ2L
Description
CMC 280MA 2LN 90OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 280mA DCR 416mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DLW21SH900HQ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
416mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Voltage Rating - DC
20V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
280mA