SMLJ7.5E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Bourns Inc.
In Stock: 0
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Comchip Technology
14.3V Clamp 209.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
SMLJ7.5E3/TR13
DigiKey Part Number
SMLJ7.5E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ7.5E3/TR13
Description
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
209.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Voltage - Breakdown (Min)
8.33V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
14.3V