SMLJ58E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 4.572
Littelfuse Inc.
In Stock: 1.728
Datasheet
Littelfuse Inc.
In Stock: 988
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 486
Diodes Incorporated
103V Clamp 29.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
SMLJ58E3/TR13
DigiKey Part Number
SMLJ58E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ58E3/TR13
Description
TVS DIODE 58VWM 103VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
29.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V