SMCJ14E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 3.000
Datasheet
YAGEO
Littelfuse Inc.
Comchip Technology
25.8V Clamp 58.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMCJ14E3/TR13
DigiKey Part Number
SMCJ14E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ14E3/TR13
Description
TVS DIODE 14VWM 25.8VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
58.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.8V