SMAJ13CAE3/TR13 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 22.149
Datasheet
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
In Stock: 282
STMicroelectronics
YAGEO
YAGEO
21.5V Clamp 23.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TO-214AC SMA
SMAJ13CAE3/TR13
DigiKey Part Number
150-SMAJ13CAE3/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
150-SMAJ13CAE3/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
150-SMAJ13CAE3/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ13CAE3/TR13
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V