MSC030SDA330B
DigiKey Part Number
150-MSC030SDA330B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSC030SDA330B
Description
DIODE SIL CARB 3300V 30A TO247
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 3300 V 30A Through Hole TO-247
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSC030SDA330B Models
Category
Current - Average Rectified (Io)
30A
Mfr
Speed
Zero Recovery Time > 500mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
3300 V