DSA6001JA2B-032K768VAO
DigiKey Part Number
150-DSA6001JA2B-032K768VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6001JA2B-032K768VAO
Description
MEMS OSCILLATOR, AUTOMOTIVE, LOW
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VLGA
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Packaging
Tube
Ratings
AEC-Q100
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VLGA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
1.5µA (Typ)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V