5KP45E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
80.3V Clamp 62.3A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
5KP45E3/TR13
DigiKey Part Number
5KP45E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP45E3/TR13
Description
TVS DIODE 45VWM 80.3VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
62.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
80.3V