RSP-320-27
DigiKey Part Number
1866-4266-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSP-320-27
Description
AC/DC CONVERTER 27V 321W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 27V 88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC Input
EDA/CAD Models
RSP-320-27 Models
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
89%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)
Voltage - Input
88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
27V
Current - Output 1
11.9 A