RSP-320-2.5
DigiKey Part Number
1866-4264-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSP-320-2.5
Description
AC/DC CONVERTER 2.5V 150W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 2.5V 88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC Input
EDA/CAD Models
RSP-320-2.5 Models
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
75.5%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)
Voltage - Input
88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
2.5V
Current - Output 1
60 A