MSP-450-3.3
DigiKey Part Number
1866-3504-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSP-450-3.3
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 297W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 3.3V 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
80%
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
8.58" L x 4.13" W x 1.61" H (218.0mm x 105.0mm x 41.0mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Approval Agency
CB, CE, cURus
Voltage - Output 1
3.3V
Minimum Load Required
No
Current - Output 1
90 A