LPF-60D-54
DigiKey Part Number
1866-3227-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LPF-60D-54
Description
LED DRVR CC AC/DC 32.4-54V 1.12A
Detailed Description
1.12A 32.4 ~ 54V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Category
Power (Watts)
60 W
Voltage - Isolation
3.75 kV
Ratings
IP67
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Efficiency
90%
Size / Dimension
6.40" L x 1.69" W x 1.26" H (162.5mm x 43.0mm x 32.0mm)
Voltage - Input (Min)
90VAC
Approval Agency
CB, CCC, CE, PSE, TUV, UR
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
32.4 ~ 54V
Base Product Number
Current - Output (Max)
1.12A