Image for ZT028LACTG30 is not available
ZT028LACTG30
DigiKey Part Number
458-ZT028LACTG30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZT028LACTG30
Description
22MM ALARM+LED;20-28 VAC/DC; 85
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven 40mA 3.9kHz 85dB @ 20V, 61cm Panel Mount Terminal Block
Category
Current - Supply
40mA
Manufacturer
Mallory Sonalert Products Inc.
Port Location
Top
Packaging
Retail Package
Operating Temperature
-30°C ~ 65°C
Part Status
Active
Approval Agency
cUL
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Ingress Protection
NEMA 3R, 4X, 12
Input Type
AC, DC
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Range
20 ~ 28V
Termination
Terminal Block
Frequency
3.9kHz
Size / Dimension
1.210" Dia (30.74mm)
Operating Mode
Single Tone
Height - Seated (Max)
2.234" (56.75mm)
Duration
30 Sec On-Time
Base Product Number
Sound Pressure Level (SPL)
85dB @ 20V, 61cm