COB-WD-10-1512-30K-18K-90
DigiKey Part Number
2061-COB-WD-10-1512-30K-18K-90-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
COB-WD-10-1512-30K-18K-90
Description
LED COB WARM WHT RECT 3000K
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) - White, Warm Rectangle
Category
Temperature - Test
105°C
Manufacturer
Luxtech, LLC
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
36V
Packaging
Tray
Lumens/Watt @ Current - Test
98 lm/W
Part Status
Active
Current - Max
385mA
Type
Chip On Board (COB)
CRI (Color Rendering Index)
90
Color
White, Warm
Size / Dimension
15.00mm L x 12.00mm W
CCT (K)
1800K ~ 3000K
Height
1.50mm
Configuration
Rectangle
Light Emitting Surface (LES)
10.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
1220lm
Lens Type
Flat
Current - Test
350mA