CXM-22-35-80-54-AC30-F4-3
DigiKey Part Number
1214-1501-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-22-35-80-54-AC30-F4-3
Description
LED COB CXM-22 GEN3 WHT SQ 3500K
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) CXM-22 Gen3 White, Warm Square
Category
Temperature - Test
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
51V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
152 lm/W
Current - Max
2.4A
Part Status
Active
CRI (Color Rendering Index)
80
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
8530lm (Typ)
Current - Test
1.1A