CXM-22-30-95-36-AC10-F3-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CXM-22 Gen 2 White, Warm Square
CXM-22-30-95-36-AC10-F3-3
DigiKey Part Number
CXM-22-30-95-36-AC10-F3-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-22-30-95-36-AC10-F3-3
Description
LED COB CXM-22 GEN 2 WH SQ
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
34V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
107 lm/W
Current - Max
2.56A
Part Status
Not For New Designs
CRI (Color Rendering Index)
95
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
4665lm (Typ)
Current - Test
1.28A