SZSMF6L26AT3G
DigiKey Part Number
18-SZSMF6L26AT3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SZSMF6L26AT3GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SZSMF6L26AT3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZSMF6L26AT3G
Description
ZEN TVS 600W 26V UNI SOD-123FL T
Detailed Description
42.1V Clamp 14.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V