SRP1-CBARL-050NW-N
DigiKey Part Number
5666-SRP1-CBARL-050NW-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRP1-CBARL-050NW-N
Description
SRP1-CB
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Output Type
AC
Mfr
Voltage - Input
90 ~ 280VAC
Series
Voltage - Load
24 V ~ 240 V
Packaging
Bulk
Load Current
50 A
On-State Resistance (Max)
6.3 mOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C