SL1411A230A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SL1411A230A |
Description | GDT 230V 10KA 2 POLE TH |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Gas Discharge Tube 230 V 10000A (10kA) 2 Pole Through Hole |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impulse Discharge Current (8/20µs) 10000A (10kA) |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Number of Poles 2 |
Series | Fail Short No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type Through Hole |
Part Status Active | Package / Case Axial Cylinder |
Voltage - DC Spark Over (Nom) 230 V |