30KPA58CA
DigiKey Part Number
30KPA58CATR-ND - Tape & Reel (TR)
30KPA58CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA58CA
Description
TVS DIODE 58VWM 92.4VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
92.4V Clamp 327.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
30KPA58CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
327.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
64.8V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
92.4V