15KPA240CA-HRA
DigiKey Part Number
15KPA240CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA240CA-HRA
Description
TVS DIODE 240VWM 384.6VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
384.6V Clamp 39.3A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
39.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
240V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
268.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
384.6V