15KPA200CA-B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
319.1V Clamp 47.3A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA200CA-B
DigiKey Part Number
15KPA200CA-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA200CA-B
Description
TVS DIODE 200VWM 319.1VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
15KPA200CA-B Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
47.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Bidirectional Channels
1
Package / Case
P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
223.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
319.1V