CB1.32D-IPX-SAF3OGTX15-4IN
DigiKey Part Number
2868-CB1.32D-IPX-SAF3OGTX15-4IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB1.32D-IPX-SAF3OGTX15-4IN
Description
COAX CBL MHF1 TO SMA 4"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF1 to SMA 1.32mm OD Coaxial Cable DS 4.000" (101.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Lighthorse Technologies, Inc
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
4.000" (101.60mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
1.32mm OD Coaxial Cable DS
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
I-PEX MHF1 to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Green
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Features
Double Shielded
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C