MSLL12060-200
DigiKey Part Number
240-2795-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSLL12060-200
Description
RF FERRITE SHEET 4.724"X2.362"
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Flexible Ferrite Sheet MSLL Rubber, Ferrite Powder, PET Film Non-Conductive, Single Sided 2.362" (60.00mm) X 4.724" (120.00mm) X 0.008" (0.20mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSLL12060-200 Models
Category
Width
2.362" (60.00mm)
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Thickness - Overall
0.008" (0.20mm)
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Box
Adhesive
Non-Conductive, Single Sided
Part Status
Active
Material
Rubber, Ferrite Powder, PET Film
Type
Flexible Ferrite Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Rectangular
Shelf Life Start
Date of Shipment
Length
4.724" (120.00mm)