MP0433-000
DigiKey Part Number
240-2261-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MP0433-000
Description
FERRITE PLATE 11.00MM X 11.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ferrite Plate 0.433" L x 0.433" W (11.00mm x 11.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MP0433-000 Models
Category
Filter Type
Ferrite Plate
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Size / Dimension
0.433" L x 0.433" W (11.00mm x 11.00mm)
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
0.077" (1.95mm)