MP0315-200
DigiKey Part Number
240-2259-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MP0315-200
Description
FERRITE PLATE 8.00MM X 8.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ferrite Plate 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MP0315-200 Models
Category
Filter Type
Ferrite Plate
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)