MI0603L331R-10
DigiKey Part Number
MI0603L331R-10-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MI0603L331R-10
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 2A
Category
Impedance @ Frequency
330 Ohms @ 100 MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Current Rating (Max)
2A
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.032" (0.80mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)