28B0686-200
DigiKey Part Number
240-2079-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0686-200
Description
FERRITE 293 OHM SOLID 34.40MM X
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 242Ohm @ 100MHz ID 0.375" Dia (9.53mm) OD 0.686" Dia (17.42mm) Length 1.125" (28.58mm)
EDA/CAD Models
28B0686-200 Models
Category
Impedance @ Frequency
242Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.375" Dia (9.53mm)
Outer Dimension
0.686" Dia (17.42mm)
Length
1.125" (28.58mm)