28B0686-100
DigiKey Part Number
240-2610-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0686-100
Description
FERRITE 510 OHM HINGED 24.40MM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 139Ohm @ 100MHz ID 0.375" Dia (9.52mm) OD 0.686" Dia (17.42mm) Length 0.500" (12.70mm)
EDA/CAD Models
28B0686-100 Models
Category
Impedance @ Frequency
139Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.375" Dia (9.52mm)
Outer Dimension
0.686" Dia (17.42mm)
Length
0.500" (12.70mm)