TPSB225K025R1200
DigiKey Part Number
478-13156-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-13156-1-ND - Cut Tape (CT)
478-13156-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSB225K025R1200
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1411 (3528 Metric), 1210 1.2Ohm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.2Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Capacitance
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated
25 V