TPSB225K025R1200 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TPSB225K025R1200 |
Description | CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1411 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1411 (3528 Metric), 1210 1.2Ohm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 1.2Ohm @ 100kHz |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210 |
Capacitance | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Tolerance ±10% | Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm) |
Voltage - Rated 25 V | Manufacturer Size Code B |