TLJT476M010R0600
DigiKey Part Number
478-TLJT476M010R0600TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TLJT476M010R0600CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TLJT476M010R0600DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLJT476M010R0600
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric), 1210 600mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TLJT476M010R0600 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Part Status
Active
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
T
Voltage - Rated
10 V