TAJX336K020RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 18.491
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sprague
In Stock: 742
Vishay Sprague
KEMET
In Stock: 29
KEMET
In Stock: 589
33 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 500mOhm
TAJX336K020RNJ
DigiKey Part Number
TAJX336K020RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJX336K020RNJ
Description
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJX336K020RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
X
Voltage - Rated
20 V