TAJD477K006RNJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TAJD477K006RNJ |
Description | CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 400mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TAJD477K006RNJ Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm) |
Tolerance ±10% | Manufacturer Size Code D |
Voltage - Rated 6.3 V | Features General Purpose |