TAJC226K025SNJ
DigiKey Part Number
478-TAJC226K025SNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAJC226K025SNJCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TAJC226K025SNJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJC226K025SNJ
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V 2312
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 1.4Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TAJC226K025SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.4Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated
25 V