TAJB475M025RNJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TAJB475M025RNJ |
Description | CAP TANT 4.7UF 20% 25V 1411 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1411 (3528 Metric), 1210 1.5Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TAJB475M025RNJ Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210 |
Part Status Active | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code B |
Voltage - Rated 25 V | Features General Purpose |