TACT476M010XTA
DigiKey Part Number
478-3264-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3264-1-ND - Cut Tape (CT)
478-3264-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TACT476M010XTA
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 1411
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric), 1210 1Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TACT476M010XTA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V