SR212A331JAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 1.526
Datasheet
Direct
KEMET
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Upgrade
TDK
In Stock: 366
TDK
In Stock: 925
Similar
Similar
In Stock: 935
330 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR212A331JAA
DigiKey Part Number
SR212A331JAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR212A331JAA
Description
CAP CER 330PF 200V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)