SR212A220KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Upgrade
In Stock: 820
Similar
Similar
KEMET
KEMET
22 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR212A220KAA
DigiKey Part Number
SR212A220KAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR212A220KAA
Description
CAP CER 22PF 200V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)