SR155C223JAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 2.571
Datasheet
0.022 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR155C223JAA
DigiKey Part Number
SR155C223JAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR155C223JAA
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)