SR152A470KAA is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 956
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
In Stock: 775
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Similar
47 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR152A470KAA
DigiKey Part Number
478-2448-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR152A470KAA
Description
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR152A470KAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)