SR151C681KARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
Similar
Murata Electronics
Murata Electronics
680 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR151C681KARTR1
DigiKey Part Number
SR151C681KARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151C681KARTR1
Description
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)