SR151C122KAA is out of stock and backorders are currently unavailable.
Upgrade
Similar
Similar
1200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR151C122KAA
DigiKey Part Number
SR151C122KAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151C122KAA
Description
CAP CER 1200PF 100V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)