SR151A390JAATR1 is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 16
Upgrade
Similar
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
KEMET
39 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR151A390JAATR1
DigiKey Part Number
SR151A390JAATR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151A390JAATR1
Description
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR151A390JAATR1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)